Ryngle Althanova renklóda
Tradiční česká renklóda s velkými, šťavnatými plody vhodná do vyšších poloh.



Althanova, někdy též Procházkova renklóda pochází z 19. století a je ceněná pro své velké, šťavnaté plody s jemně kořenitou chutí. Slupka je tenká a téměř bez kyselosti, což z ní dělá skvělou odrůdu k přímé konzumaci i do kompotů. Plody dozrávají v druhé polovině srpna, na stromě vydrží několik týdnů a po sklizni je lze uchovat až dva týdny.
Strom roste bujně, dosahuje větší výšky a snese i vyšší polohy, pokud má chráněné stanoviště. Je poměrně nenáročný, pravidelně plodí a jeho střední úrody zajišťují optimální velikost plodů. Nejlépe prospívá v hlubokých hlinitých půdách a snese i mírné sucho.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Slivoně |
|---|---|
| Charakteristika: | stará odrůda, česká odrůda |
| ? Stanoviště: | do velkých zahrad a sadů, do volné krajiny |
| ? Péče: | vyžaduje střední péči |
| Skupina dle doby zrání: | raná |
| Nadmořská výška: | do 450 m n. m. |
| Půda: | hlinité půdy, zvládá vlhčí půdy, zvládá sušší půdy |
| ? Výška stromu: | 8 m |
| ? Průměr koruny: | 6 m |
| ? Odolnost vůči: | šarka |
| ? Kvetení: | vysoce mrazuvzdorné květy, cizosprašná |
| ? Plodnost: | do 5 let po výsadbě, střední úrody, každoročně |
| Barva plodů: | červená |
| ? Sklizeň: | srpen (2. polovina) |
| ? Skladovatelnost: | 14 dní po sklizni |
| Zpracování: | kompoty, marmelády a džemy, přímý konzum, sušení |
| Dužina: | jde dobře od pecky |
| ? Odolnost otlakům: | střední |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
