Švestka Zimmerova
Velmi raná odrůda s atraktivními modrofialovými plody vhodnými k přímé spotřebě.



Plody se dobře oddělují od pecky a jsou vhodné především ke stolnímu užití. Chuťově vynikají zejména v příznivějších klimatických podmínkách, kde nabývají sladce navinulé, mírně aromatické chuti. Zrání nastává už 20 dnů před Domácí švestkou.
Strom roste středně bujně, s menší kulovitou a kompaktní korunou. Plodnost bývá vysoká až velmi vysoká, pokud má strom dostatek tepla a živin. Zimmerova pološvestka nejlépe dozrává na teplejších stanovištích s úrodnou a vlhčí půdou. Odrůda je samosprašná až částečně samosprašná a dobře opyluje i další odrůdy.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Slivoně |
|---|---|
| Charakteristika: | stará odrůda |
| ? Stanoviště: | do malých zahrad, do velkých zahrad a sadů |
| ? Péče: | vyžaduje střední péči |
| Skupina dle doby zrání: | raná |
| Nadmořská výška: | do 350 m n. m. |
| Půda: | hlinité půdy |
| ? Výška stromu: | 6 m |
| ? Průměr koruny: | 6 m |
| ? Kvetení: | částečně samosprašná, raně kvetoucí, středně kvetoucí |
| ? Plodnost: | do 5 let po výsadbě, střední úrody, každoročně |
| Barva plodů: | modrá |
| ? Sklizeň: | srpen (2. polovina) |
| ? Skladovatelnost: | 7 dní po sklizni |
| Zpracování: | pečení a vaření, destiláty a pálenky, marmelády a džemy, přímý konzum |
| Dužina: | jde dobře od pecky |
| ? Odolnost otlakům: | střední |
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
