Jabloň Spartan
Podzimní odrůda s výbornou chutí a dobrou skladovatelností. Původem kanadská odrůda, která je u nás hojně rozšířena.

Přímo od pěstitele
vše, co prodáváme, jsme sami vypěstovali v Hruškách u Brna

Biostromy
naše stromy mají jako první v ČR certifikaci BIO – pěstujeme je podle zásad ekologického zemědělství

Všechny stromy a keře jsou prostokořenné
stromy snadno zasadíte – jsou bez zeminy, mají odhalené kořeny
Spartan dozrává v listopadu, sklízí se už začátkem října a ve vhodných podmínkách vydrží ve sklepě až do března. Plody jsou střední, kulovité, s leskle matnou slupkou a výrazně kořenitou příchutí. Nejlépe chutnají z plného slunce a vyžadují protrhávání. Pro prodloužení skladovatelnosti je dobré ovoce částečně podtrhnout.
Strom roste středně silně, vytváří zahuštěnou širokou korunu a plodí každoročně, až jako starší může mírně alternovat. Daří se mu ve výživné, spíš sušší půdě na chráněných stanovištích. Potřebuje kvalitní řez a pravidelné zmlazování.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Jabloně |
|---|---|
| Charakteristika: | stará odrůda |
| ? Stanoviště: | do malých zahrad, do velkých zahrad a sadů |
| ? Péče: | vyžaduje střední péči |
| Skupina dle doby zrání: | podzimní |
| Nadmořská výška: | do 450 m n. m. |
| Půda: | jen nekvalitnější půdy, nesnáší vlhčí půdy, zvládá sušší půdy |
| ? Výška stromu: | 6 m |
| ? Průměr koruny: | 6 m, 8 m |
| ? Odolnost vůči: | monilie, padlí, rakovina |
| ? Kvetení: | vysoce mrazuvzdorné květy, samosprašná, částečně samosprašná, cizosprašná, středně kvetoucí |
| ? Plodnost: | do 5 let po výsadbě, velké úrody, každoročně |
| Barva plodů: | červená |
| ? Sklizeň: | říjen (1. polovina) |
| ? Zralost: | listopad (1. polovina) |
| ? Skladovatelnost: | březen |
| Zpracování: | pečení a vaření, přímý konzum |
| Dužina: | středně tuhá |
| Kyselost: | sladkokyselá |
| ? Odolnost otlakům: | střední |
Hodnocení produktu
Průměrné hodnocení produktu je 5,0 z 5 hvězdiček.
1 hodnocení
5
4
3
2
1
Zanechte hodnocení
Výpis hodnocení
Diskuze
Výpis diskuzí
marcel mareš
Spartan se dobře daří i v n.v. 555m (Polička)
